Seviyeli bir sohbet ortamında yeni insanlarla keyifli zamanlar geçirmek için sizlerde aramıza katılın.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Ankara’da Koronavirüs Alarmı: Tahran’dan Gelen Uçaktaki 132 Yolcu Karantinaya Alınacak


Ankara’da Koronavirüs Alarmı: Tahran’dan Gelen Uçaktaki 132 Yolcu Karantinaya Alınacak

Thy Tahran-Istanbul seferini yapan TK879 sayılı uçağının, Koronavirüs şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi, Sağlık Bakanı Koca 132 yolcunun ve mürettebatın karantinaya alınacağını açıkladı.

12 yolcunun ateşi sınır olarak belirtlenen limitin üzerinde çıktı.

Diğer yolcuların ateşlerinin ölçülmesi devam edilirken, uçakta 132 yolcu bulunduğu aktarıldı. Öte yandan Saat 12.30 itibarıyla Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaptı.

Yolcular ve mürettebat karantinaya alınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “THY‘ye ait uçakla gelen 132 Türk yolcu ve mürettebat karantina için Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.”

THY, Tahran dışında İran’a yapılan seferleri durdurduğunu açıkladı…Açıklamada, THY‘nin seyahat güvenliğini daima en ön planda tutan hava yolu olarak koronavirüs konusundaki son gelişmeleri, ulusal ve uluslararası otoriteler ile yakından takip ettiği ve gerekli önlemleri aldığı belirtildi.Bu kapsamda, virüsün yayılımına ve etkilerine karşı önlem almak amacıyla Çin ve İran seferlerinde düzenlemeler yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, “Ana kara Çin’e düzenlediğimiz seferlerimiz 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. (İran seferlerimiz) Tahran’a düzenlediğimiz uçuşlarımız hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarımıza olan seferlerimiz 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

 Bir cevap bırakın.