Seviyeli bir sohbet ortamında yeni insanlarla keyifli zamanlar geçirmek için sizlerde aramıza katılın.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın.

IOS 14 ile Apple’da Yeni Bir Dönem Başlıyor!


IOS 14 ile Apple’da Yeni Bir Dönem Başlıyor!

IOS 14 ile Apple’da Yeni Bir Dönem Başlıyor!

Apple, iOS 13 güncellemesi ile kullanıcılara birçok yenilik sunmuş olsa da, büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını söyleyebiliriz. Bu hayal kırıklığının nedeni ise iki ay gibi bir süre içerisinde iOS 13’e sekiz güncelleme daha yapıldı.

Her güncellemede farklı sorunlar ortaya çıkarken, genel görüş yayınlanan son güncellemelerin pil süresini olumsuz etkilediği yönünde. Bu kapsamda gözler iOS 13.3.3 güncellemesine çevrilirken, iOS 14’te işler değişecek gibi görünüyor

IOS 14 ile Apple yazılım geliştirme sürecini değiştiriyor

Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre Apple, iOS yazılımını test etme şeklini değiştiriyor. Yazılım bayrakları kullanmaya başlayacak olan şirket, test sürümlerinde geliştirme süreci devam eden özellikleri devre dış bırakacak.

İhtiyaç duyulduğunda bu özellikler cihaz içerisinden aktif edilebilecek.

Böylece Apple’ın kendi geliştiricileri iOS 14’ün Beta sürümlerinin, sadece dahili test cihazları tarafından açılabilen ve Apple’ın herhangi bir sorunlu kodu daha iyi izole etmesine izin veren değişiklikleri içermesini sağlayacak.

Bu test sürci Google, Microsoft ve daha birçok teknoloji devi tarafından yıllardır kullanılıyor. iOS 14 ile sunulacak olan yenilikler henüz bilinmezliğini korusa da, Apple’ın en büyük önceliğinin hatalardan arındırılmış bir işletim sistemi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

iOS 14 hakkında tüm detayları, Haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC 2020 etkinliğinde öğreneceğiz. Apple, iOS 12 sürümünde yeni özellikler eklemek yerine işletim sistemini daha iyi hale getirmeye odaklanmıştı.Bir cevap bırakın.